Apple ja HTC laiendatud patendilitsentsilepingutega

Apple ja HTC lõpetasid 10-aastase patendilitsentsilepinguga kõik kahe ettevõtte vahelised patendivaidlused, millest kahe ettevõtte patenteeritud tehnoloogiat saab oma toodetes kasutada.

Kokkulepe saavutati eelmise nädala lõpus ja see hõlmab praegu müügil olevaid tooteid ning ka tulevasi väljalaskeid. Konfidentsiaalsust nõudev ettevõte pole selle lepingu täpseid tingimusi avaldanud.

Juhtumi kohta antud lĂĽhikeses pressiteates tsiteeris Apple ainult kahe ettevõtte tippjuhte. Apple Cooki tegevjuht Tim Cook ĂĽtles, et “meil on hea meel HTC-ga kokkuleppe saavutamise ĂĽle”. “Oleme jätkuvalt keskendunud oma tooteinnovatsioonile,” ĂĽtles ta.

Samas pressiteates tsiteeriti ka HTC peadirektorit Peter Chou, kes tervitas ka ettevõtte saavutatud kokkulepet, öeldes, et “HTC saab kohtuvaidlustele keskendumise asemel keskenduda innovatsioonile”.

Ă•igusvaidlus Apple’i ja HTC vahel algas 2010. aasta märtsis, kui Apple sĂĽĂĽdistas Taiwani ettevõtet oma mobiilitoodete kĂĽmne tehnoloogiapatendi rikkumises. Sellest ajast alates ei ole mõlemad pooled algatanud kohtumenetlust, mille tulemused on eri aegadel põhjendanud ĂĽhte või teist ettevõtet.

Üks viimastest lõppes mais, kui pärast rahvusvahelise kaubanduse komisjoni kehtestatud impordibloki tühistamist anti HTC-le taas luba müüa oma One X ja Evo 4G LTE terminalid Ameerika Ühendriikides.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi