Apple kannab Siri ja iOS-i klaviatuure puudutavaid kohtuasju

Ăśhel päeval toimub Cupertino advokaadi töölaual veel ĂĽks protsess … ma mõtlen, mitte täna. Täna on neid kaks.

Krabi

Esimene neist hõlmas Sirit ja oli pärit USA Arizona osariigis asuvast ettevõttest AVRS (Advanced Voice Recognition Systems, Inc.), kelle eriala on kõnetuvastustehnoloogia. Vastavalt saadud dokumentidele MacRumors, sĂĽĂĽdistab ettevõte Apple’it selles, et ta rikkus koos oma assistendiga 2001. aastal tema varale registreeritud patenti.

Siri vastab kĂĽsimustele MMi kohta

See protsess toob sisse patendi põhjalikud tehnilised üksikasjad; Põhimõtteliselt peaks Siri poolt kasutaja kõne tuvastamiseks kasutatav protokoll olema sarnane AVRS-i loodud protokolliga, mis väidab, et seda tüüpi tehnoloogia on olemas alates 1994. aastast. Ettevõte ütles ka, et Apple oli patendist teadlik juba vähemalt 2013. aastast ja varasematest katsetest Cupertinoga ühendust võtta pole õnnestunud.

Tuleb märkida, et AVRS-tehnoloogiat ei näi kasutavat ĂĽheski praegu avalikkusele kättesaadavas tootes ega teenuses, mis võiks ettevõtet nii hästi iseloomustada. patenditroll – selleks peame aga ootama, kuni asi lõpeb. Apple vastab endiselt kohtuprotsessile ja sealt edasi viiakse lõpule kohtuliku imbroglio järgmised sammud.

IOS-i klaviatuur

Teine juhtum on seotud iOS-i klaviatuuriga ja tehnoloogiaga, mida Apple selle sĂĽsteemi põhielementides kasutab. Jaapani leiutaja Abe Toshiyasu esitas USA-s Oregoni osariigis Apple’i vastu hagi, väites, et Cupertino ei kasutanud tema loomingut, mis sisaldus 2003. aastal Ameerika Ăśhendriikides registreeritud patendis, mobiilse operatsioonisĂĽsteemi klaviatuuril.

Kolmandate osapoolte klaviatuurid iOS-is

Mis see looming täpsemalt on? Noh, loetelu on pikk ja osa elementidest (tänapäeval) on lausa tühised, nagu näiteks nupu vajutamine ja hoidmine sellega seotud lisavõimaluste, täpitähtede või virtuaalsete klaviatuuride kontseptsioonide (st puutetundlikul ekraanil paigutatud digitaalsete klahvide) avamiseks.

Patent hõlmab ka funktsiooni, mille Apple tutvustas 3D Touchi saabumisega, kuna see kirjeldab erinevate funktsioonide aktiveerimiseks klaviatuurile rakendatud jõu või liikumise tuvastamist; Protsessikoogid sisaldavad ka funktsionaalsust “Liputamine”, mis tutvustati iOS 11-s iPadi jaoks – kus kasutajad libistavad alternatiivsete märkide, näiteks numbrite või kirjavahemärkide sisestamiseks lihtsalt nupul sõrme ĂĽlespoole. Jah, selgub, et meie sõpradel mujal maailmas oli enne Apple’i palju ideid …

Kohtuprotsess hõlmab teatud arvu Apple’i seadmeid, näiteks kõiki iPhone’i mudeleid alates 6s / 6s Plus ja kõiki iPade alates Airist. Abe ĂĽtles, et Apple oli oma patentidest teadlik alates 2009. aastast, kui ta saatis esimese rikkumist väidetava kirja; SĂĽĂĽdistaja ĂĽtles ka, et oli Cupertinoga mitu meili vahetanud, kuid asi polnud kokkuleppele jõudnud.

Nüüd nõuab leiutaja hüvitist oma loomingu väärkasutamise ja hilinenud maksmise eest autoritasu et Apple peaks sulle võlgu olema. Apple ei ole veel juhtumit otsustanud, kuid kindlasti ootab ta Oregoni kohtu otsust, mis peab veel otsustama, kas kohtuasja üle kohut mõista või mitte. Oleme tähelepanelikud.

MacRumorsi kaudu

Table of Contents