Apple kavatseb valmistada iPhone’ile oma toitehalduse kiibi

Tasapisi on Apple see “vabaneb” oma tarnijatest ja loob oma tehnoloogia. Juba protsessoreid kavandades on praegused graafikakiibide tarnijad teatanud, et Apple töötab oma GPU kallal ja analĂĽĂĽtikute sõnul Lampe Bankhous (läbi Reuters), teeb nĂĽĂĽd sama ka toitehalduse kiip.

Lampe sõnul on PMIC-komponent (Toitehaldus), mida praegu tarnib ettevõte Dialoog, asendatakse Apple’i enda toodetega. Kõnealune kiip vastutab võrgupinge haldamise ja seadme komponentide laadimise eest.

Analüütikute sõnul on Apple palganud mitu inseneri ja tal on juba oma meeskond, kes töötab energiatöötluskiipide kallal. Anonüümsed allikad väidavad isegi, et Cupertino hiiglane värbab Dialogi tippinsenere.

IPhone’i kasutajate (võib-olla mitte nii väga Plus-mudeli puhul) suurim kaebus on seotud seadme aku tööeaga. Seega, kui Apple kavatseb oma kiipe kujundades kuulata klientide nuttu ja pikendada aku kasutusaega, on see muudatus teretulnud.

Samamoodi nagu Imagination Technologies tegi, kui teatas, et Apple ei ole enam klient, nägi Dialog pärast analüütikute avaldusi ka oma aktsia langust 36%.

Kuigi see otsus on mõistlik Barclaysi uuringud usub, et Apple ei katkesta dialoogiga suhteid täielikult. Argument on see, et Apple’i 80 inseneri ei mahtunud 1300 inimesest koosneva Dialoogi meeskonda; pealegi on intellektuaalomand, mida Apple “ei saa eirata”. Uuringufirma soovib investoreid rahustada, öeldes, et kumbki osapool sellest ei räägi – see erineb oluliselt Imaginationiga juhtunust.

Lõppude lõpuks on äri äri. Kui need muutused toimuvad ja toovad kaasa aku eluea pikenemise, on kliendid kindlasti rohkem rahul ja ka Apple saab sellest kasu.

[via 9to5Mac]