Apple on mustal reedel kinkekaartidega reklaamimise kollektiivne tegevus

SEE sexta-feira Negra see oli ĂĽlemaailmne edu ja pĂĽstitas isegi App Store’i jaoks muljetavaldava rekordi, kuid tekitas Apple’i juriidilisele osakonnale vähemalt ĂĽhe peavalu.

Nagu te ilmselt teate, tegevus sexta-feira Negra Apple (mida pole Brasiilias juhtunud alates 2014. aastast, on hea märkida) teeb järgmist: ettevõte paigutab oma poodidesse ja veebirakendustesse spetsiaalse lehe, näidates teatud tooteid allahindlusega – nimelt allahindlusi, Kinkekaart mille saate ostmise ajal ja mida saate hiljem Apple Store’is kasutada teistes tellimustes.

Ă•una must reede

Need kampaaniad ei hõlma siiski kõiki tooteid – ĂĽldiselt loobutakse odavamatest kanderakettidest või esemetest.

Näiteks USA-s pakkus Apple eelmise põlvkonna MacBook Airile 200 dollari boonust ning iPhone 7 ja 8 50 dollari suurust boonust; uuemad tooted, nagu iPhone XS / XR ja MacBook Air Retina, pole hõlmatud.

Selle põhjal sĂĽĂĽdistas Põhja-California ringkonnakohtusse esitatud hagi kohtus Apple’i petta tarbijaid ja meelitada neid kallimaid tooteid ostma.

Üks triki loojatest väidab, et Apple põhjustas MacBook Airi veebist ostmisel vea; sel hetkel oli ostulehe ülaosas bänneril kiri „võida a Õnnitluskaardid 200 dollarit valitud Maci mudeli ostmiseks.

Naine oletas, et hoiatus kehtis kõigi tema poolt vaadatud mudelite kohta ja lõpetas MacBook Air Retina ostu – mis, nagu me ĂĽtlesime, kampaanias ei osalenud.

Hagitekstis öeldakse, et Apple “varjab” reklaami tegelikke tingimusi väikeste tähtedega lehe allosas ning pĂĽĂĽab Apple’i sisse seada rea ​​Ameerika või Kalifornia seadustega, mis käsitlevad eksitavat reklaami, ebaausat konkurentsi ja pettusi.

See toiming ei täpsusta makstava kahju suurust, kuid nõuab, et kampaania ei hõlmaks kõiki toote ostnud tarbijaid.

sexta-feira Negra ürituse päeval hüvitati nõuetekohaselt.

Vaatame, kuhu see läheb …

AppleInsideri kaudu