Apple on taas maailma kõige väärtuslikum ettevõte;  Microsoft langes kolmandale kohale [atualizado]

Apple uurib väidetavat maksupettust pärast finantsülevaadet

Nagu arvata võib, on Tim Cooki kiri Apple’i investoritele selle kvartali majandustulemuste (negatiivse) läbivaatamise kohta viinud ettevõtte negatiivsete arenguteni ja sisaldab nĂĽĂĽd võimalikku maksupettuste uurimist seoses Hiina eksitavate eksitavate kommentaaridega.

Kaebused ja juurdlused Bernstein Liebhard LLP, riiklikult tunnustatud investorite õiguste advokaadibüroo Ameerika Ühendriikides. Ettevõte väidab, et Apple ja / või selle juhid võivad olla investeerinud avalikkusele avaldanud alusetut äriteavet, nagu avalikustas MarketWatch.

Selliste eksitavate kommentaaride kohta esitatud kaebuse allika mõistmiseks kulub mõni kuu tagasi (täpsemalt eelmise aasta novembris), kui Apple avaldas oma neljanda eelarvekvartali tulemused. Sel korral liigitas Maçã tegevjuht Hiinaga seotud äri “väga tugevaks”.

Meie äri Hiinas oli viimases kvartalis väga tugev. Kasvasime 16%, millest oleme väga põnevil. Eriti tugev on iPhone, kahekohaline kasv.

Kuid eile avaldatud kirjas tõi Cook välja mitu tegurit, mis võivad olla põhjustatud iPhone’i mĂĽĂĽgi vähenemisest, sealhulgas USA ja Hiina vahelised “ärilised pinged” ja idas ootamatu majanduskasvu aeglustumine.

Ehkki peamistel arenevatel turgudel ootame mõningaid väljakutseid, ei näe me ette majanduskasvu aeglustumise ulatust, eriti Suur-Hiinas. Tegelikult toimus meie hinnangul suurem osa sissetulekute puudujäägist ja kogu aasta sissetulekute ĂĽle 100% -line langus aasta-aastalt Suur-Hiinas iPhone’is, Macis ja iPadis.

Nende väidete lahknevuse tulemus, nagu märkis Bernstein Liebhard, on investorite kahjuks Apple’i aktsiate väärtuse langus (mis langes 7,5% pärast NASDAQi eilset sulgemist).

Sellest hoolimata jääb ebaselgeks, kuidas ettevõte kavatseb korreleerida täpselt kahte erinevatel ajaperioodidel tehtud ja erinevatesse eelarvekvartalitesse kuulunud avaldusi – ja see töötab loomulikult ettevõtte juristide jaoks.

9to5Mac kaudu