Apple saab oma platvormi jaoks luua kohalikke taskuhäälingusaateid

Apple võib podcastide kuulajate harjumuste analüüsimiseks võtta kasutusele uued mõõdikud

Eelmisest aastast alates on ettevõte analĂĽĂĽsinud Apple’i platvormil olevate podcastide kuulajate konkreetseid harjumusi. Ja see võib suureneda, kui Apple otsustab sĂĽsteemi ĂĽle võtta Kaugheli andmed (RAD), mis käivitati selle kuu alguses Riiklik avalik raadio (NPR) (Ameerika asutus, mis haldab enam kui 900 raadiojaama), as Verge.

Täpsemalt soovib RAD pakkuda reklaamijatele ja programmeerijatele uut tüüpi podcastide analüüsiandmeid; Peale sisuotsingu pakuvad mõõdikud ka (väärtuslikke) andmeid manustatud reklaamide katvuse, NPR-i ja paljude teiste kohta taskuhäälingusaated kasutada seda sissetulekuallikana.

Reklaamide mĂĽĂĽk arvutatakse tavaliselt toorelt allalaaditavate failide arvu järgi, mis annab ĂĽksikasjalikke andmeid kuulaja harjumuste kohta (see tähendab, et kui ta laadib programmi alla, kuid ei kuula seda täielikult, kui ta jätab reklaami vms). See on vastuolus Facebooki ja Google’i pooldatud andmeanalĂĽĂĽsi ja jagamistehnikaga.

Võimalik NPR lahendus RAD nõuab seda taskuhäälingusaated teie episoodi spetsiaalne märgendikood, mis tuvastab, kui kuulaja on jõudnud programmi teatud punkti, näiteks reklaamija segmendi. See teave saadetakse tagasi podcasti loojale, märkides, kas konkreetse reklaamini on tegelikult jõutud.

Seetõttu selgitab RAD seda teavet ning võimaldab sisuloojatel ja reklaamijatel määrata programmi ulatusele ja populaarsusele õiglase hinnangu. Selle sĂĽsteemi edu sõltub aga suuresti Apple’ist, kes peab maailma suurimat taskuhäälinguplatvormi, millele järgneb Spotify.

See tähendab, et kui NPR soovib uue standardi hoogu saada, vajab see Apple’i tuge. Nagu me ĂĽtlesime, on Apple’il podcast-analĂĽĂĽsi tööriist (väljatöötamisel), et näidata täiendavaid andmeid kasutajate kuulamisharjumuste kohta, kuid sarnaselt teiste Apple’i poliitikatega keskendub see privaatsusele ega tee ĂĽhtegi toimingut, mis kuulub RAD-i alla.

NPR teatab, et RAD „ei esita isikut tuvastavaid andmeid taskuhäälingusaated või reklaamijad ”, kuid kasutajate privaatsuse pärast on endiselt muret. Praegu pole Apple sĂĽsteemi võimalikku kasutuselevõttu ametlikult kommenteerinud, kuid NPR ĂĽtleb Verge et ettevõtte töötajad “pakuvad tagasisidet” mõõdikute kohta – millist “tagasisidet” Apple siiski pakub, ei avaldatud.