AT&T soovib osta Time Warneri 85 miljardi dollari eest

Sel laupäeval esitletud Põhja-Ameerika suurima telekommunikatsioonioperaatori AT&T kavandatud omandamine CNN- ja HBO-kanalite omanikule ning Warner Bros. filmi ja sarja Time Warner produtsendile on tekitanud palju reaktsioone.

Reutersi andmetel võib kahe suurettevõtte liit olla meediatööstuse konsolideerumise aluseks, ajal, mil teleteenuse pakkujad kannatavad televisioonisisu tarbimisharjumuste muutuste tõttu: igaühe üha olulisem üleminek telerilt nutitelefonidele ja muudele mobiilseadmetele.

Uudisteagentuuri tsiteeritud analüütik Salvatore Muoio usub, et tööstus peab end konsolideerima, et tulla toime uute tärkavate mängijatega, nagu Netflix või Hulu, ning vallutada üha rohkem maad traditsiooniliste ettevõtete jaoks.

Time Warneri ostmisega suutis AT&T “omal käel” hankida televisiooni ja kinematograafilist sisu, muutes selle multimeediasektoris raskekaaluliseks. Selle tooteportfelliga saab AT&T teha kõikjal ja mitme seadmega pakkumisi, et saaks veelgi raskemini konkureerida.

Eelmisel nädalal Bloombergi esitatud mitteametlik teave näitas, et Google ja Apple võistlevad Time Warneri ostmisega, kuid teatati, et õunabränd ei olnud enam taotleja.

Mõni peab ettevõtet selle aasta suurimaks ning on juba võimude range ja kontrolli all.

Lisaks kommenteerisid selle ühinemise võimalust ka mitmed Ameerika kahe peamise erakonna liikmed.

Vabariiklane Donald Trump ei pea oma majandusnõunike sõnul seda äri positiivseks, sest annab ühele üksusele liiga palju võimu.

Ehkki demokraat Hillary Clinton pole tehingut veel kommenteerinud, ütles endise riigisekretäri Obama rivaal Bernie Sanders, et AT&T ja Time Warneri ühinemine kahjustab tarbijaid, kuna see vähendab valikuid. ja tõsta teenuste hindu.