BrĂĽssel jätab võltsuudiste kohta teate: “On aeg lõpetada naiivsus!”

Euroopa ametnikud on veebitippkohtumise pealava kordus. Ann Mettler oli 2016. aastal osa paneelist, kus arutati, kas tehnoloogia “tapab” demokraatiat.

Selle aasta väljaandes on teema “Kuidas läheme võltsuudistest “ ilmus Venemaa võimaliku mõju valguses Ameerika ja Mettleri valimistel eeldame, et probleemide lahendamiseks saame ja peaksime tegema paremini.

Vaatamata sellele, et see on ettevõtte roll, väidavad Euroopa juhid, et „maailmas, kus me täna elame, peaksime ka meie kui tarbijad olema iseenda kirjastajad ja proovima aru saada, mis uudised on. originaalist vale. “Siiski jättis ta hoiatuse: suur koormus lasub kasutaja poolel, kuid” me ei peaks võtma tehnoloogiaettevõtete vastutust “.

New York Timesi toimetaja Joseph Kahni jaoks on tehnoloogia endiselt varajases ärimudelis, mis “koosneb sisu agregeerimisest vastavalt kasutaja huvidele ja mida rohkem, seda parem”, aga “see mudel on ĂĽles ehitatud sellele, et sisu on odav ja sellel on ainus väärtus. lisab see, mida kasutaja soovib, see on ohus ”, lisas ta.

Kahn väitis ka seda, et kuigi Donald Trump oli silmapaistvalt selle probleemi andnud võltsuudised, määratlus ise on “võlts“, Sest see” on teave, mis on tehtud sarnanema uudistega, kuid millel on petlik sisu eesmärgiga levitada Internetis ning ĂĽldiselt poliitilistel ja majanduslikel eesmärkidel, “selgitas ta.

Kuid kuidas saab võltsuudiseid tuvastada nii paljude erinevate teabeallikate seas? Platvormi Outbrain tegevjuht ja kolmanda paneeli esineja Yaron Galai ĂĽtles, et “see oli midagi väga rasket, peaaegu nagu kassi ja hiire mäng”, rõhutades siiski, et “kui me oleme tähelepanelikud, on” jalajälgi “, mida saame tuvastada, näiteks näiteks: kui on “pommitavaid” uudiseid ja neist teatamiseks on ainult ĂĽks viis, on see tõenäoliselt vale “.

Arutelu lõpp langes Annile Mettler ĂĽtles, tugevdades ideed, et kaalul on demokraatia, ta ĂĽtles, et BrĂĽssel “võtab midagi ette” seoses teemaga, mis on “mitte konkreetsete määruste kaudu, vaid selle teema paremaks tundmiseks ja mõistmiseks. Sest aeg olla naiivne on möödas. ”, Hoiatas ta.