situs tek LIP

CERNi direktor on Évoras, et rääkida Higgsi osakese ja elu suhetest

Samuti räägitakse sellest, mida Higgsi ĂĽlemuse kohta on veel õppida ja ĂĽksikasjalik uuring, mille LHC lähiaastatel ette võtab. Sessiooni raames toimub arutelu Venemaal Dubnas asuva JINR – tuumauuringute ĂĽhisinstituudi direktor Victor Matveevi ja LIP direktor Gaspar Barreira osalusel.

Sissepääs on tasuta, kuid registreerimine on kohustuslik. Sellel istungjärgul osaleb teaduse ja kõrghariduse minister Manuel Heitor.

LIP-tehnoloogia sait “data-title =” LIP-tehnoloogia sait – CERNi direktor on Évoras, et rääkida Higgsi osakeste ja elu suhetest – SAPO Tek> LIP-tehnoloogia sait

Higgsi osake on viimane osake, mis on osakestefüüsika standardmudelis veel avastatud, ja tõeliselt fundamentaalne osa: ilma selleta ei oleks ühelgi elementaarosakesel massi ja maailm ei saaks olla selline, nagu ta on.

Higgsi bosonist tuletatud mehhanismi pakkusid välja füüsikud Peter Higgs, François Englert ja Robert Brout ligi pool sajandit tagasi ning sellest ajast alates on boson olnud nõudlik. Higgs ja Englert said Nobeli preemia 2013. aastal, vahetult pärast avastamist.