CES 2019: Intel toob turule uued 9. põlvkonna protsessorid;  AMD kuulutab välja 7 nm GPU

CES 2019: Intel toob turule uued 9. põlvkonna protsessorid; AMD kuulutab välja 7 nm GPU

Nüüd lülitage CPU ja GPU sisse Tarbeelektroonika näitus (CES) 2019! Maailma kaks suurimat ärihiiglast esitavad väga huvitavaid uudiseid, millest räägime järgmisena.

Intel

Maailma suurim protsessoritootja kuulutab välja oma uue 9. põlvkonna kiibi perekonnast “Värskendav kohvijärv” – Ikka sama 14 nanomeetrine arhitektuur, kuid suurema jõudluse ja atraktiivsema hinnaga.

Lauaarvutite jaoks mõeldud protsessorid (sealhulgas, kes teab, iMaci võimalik täiendamine), varieeruvad i3-st i9-seeriasse ja neil on neli kuni kaheksa sĂĽdamikku; uudsus seisneb selles, et tähega “F” tähistatud kiibil pole integreeritud Intel UHD 630 GPU-d ja seega saab kasutaja sĂĽsteemi ehitada oma valitud graafikakaardi abil. Allpool on koostatud uued mudelid AnandTech:

Uued Inteli protsessorid Coffee Lake Refresh liinilt

Eeldatakse, et mudelid jõuavad turule selle kuu lõpus ja nendega varustatud arvutid – ka võimalik iMac – ilmuvad aasta keskel. Seni kuulutab Intel välja ka sama pere uued kiibid, mis on pĂĽhendatud sĂĽlearvutitele.

Komponendid laotakse kiibile

Ettevõte kasutas ĂĽritust ära, et näidata tehnoloogia kohta rohkem ĂĽksikasju ja videoid Foveros 3D komponentide ladumine kiibile, millest oleme siin rääkinud. Tulevane viie sĂĽdamikuga kiip, koodnimega “Lakefield”, läheb peagi tootmisse prototĂĽĂĽbi faasis; kutsutakse “Chiplets” (virnastatavad kiibiosad) võivad mängida graafika, mälu või toitekontrolleri rolli, komponentide miniatuurimist.

Vaadake järgmist:

Perekond “Jääjärv”

Lõpuks pakub Intel ka uut teavet perekonna esimese kiibi kohta “Jääjärv”, mis ehitati kõigepealt arhitektuuri põhjal “Sunny Cove” aastal 10 nanomeetrit. Lisaks eelmainitud eelistele integreerib protsessor Thunderbolt 3 protokolli, Wi-Fi 6 standardi ja ettevõtte tehisintellekti tehnoloogia omatoetuse.

Ettevõte ĂĽtleb ka, et selle seeria kiipe saab kasutada “ĂĽliõhukestes ja ĂĽlimalt kaasaskantavates” arvutites, rakendades vajadusel madala energiatarbega tehnikaid. Inteli sõnul olid esimesed arvutid varustatud protsessoritega “Jääjärv” saabub 2019. aasta lõpus – nii et fännid ootavad Apple’i liitumist peoga, enne kui nad oma kiipidele ĂĽle lähevad.

Uus AMD

Vahepeal on AMD välja pakkumas oma uusimat loomingut, mis võib muuta nende graafika jõudluse näljaseks: uus GPU Radeon VII, maailm, mis oli kõigepealt ehitatud 7 nanomeetrisele arhitektuurile.

16 GB mälu ja ribalaiusega kuni 1 terabaidi sekundis pakub see kaart 25% suuremat jõudlust kui Vega rivistuse varasemad graafikaprotsessorid (nagu iMac Pro puhul kasutatav). Idee on alustada mängude laiendamist 4K-ga ja jätta muud ülesanded, näiteks video töötlemine ja redigeerimine, palju kiiremini. Ja nagu hiljem selgub, ei tee nad nalja: ühel demonstratsioonil suutis GPU käitada Devil May Cry 5 demo 4K-ga kiirusega “palju rohkem” kui 60 kaadrit sekundis.

Radeon VII on müügil 7. veebruaril hinnaga 700 dollarit ja sellega kaasnevad väga atraktiivsed auhinnad, nagu näiteks ülalmainitud The Division 2 mängu Devil May Cry 5 koopia ja ümber teha alates Resident Evil 2.

Kas see ilmneb ka Apple’i tulevastes loomingutes, nagu mĂĽĂĽtiline uus Mac Pro? Loodame!