Chrome mobile'i saab peatada

Chrome mobile’i saab peatada

Chrome’i mobiiliversiooni kohta on algatatud uus patendirikkumise kohtuasi, milles palutakse kohtul peatada Google’i brauseri levitamine Põhja-Ameerika turu mobiiliplatvormidele.

Kohtuasi esitati selle nädala alguses Texase kohtus, teatas CNET, mis võimaldas juurdepääsu dokumentidele, mille ametiasutused esitas EMG Techonology – patendihaldur, kes kaebas ka Apple’i.

EMG sĂĽĂĽdistab Google’it patenteeritud navigatsioonitehnoloogia patentide rikkumises, selgitab ettevõte, seega palub ettevõte kohtul hukka mõista uurimishiiglane kahju hĂĽvitamise eest ja isegi keelata Google’i brauserite mobiiliversioonide levitamine Põhja-Ameerika turul.

Avalduses ĂĽtles ĂĽks EMG ametnikest, et Google’i teenused rikkusid ĂĽht oma patenti, näidates “veebilehtede kuvamist nutitelefonides ja tahvelarvutites EMG patenteeritud lihtsa navigatsioonisĂĽsteemi abil”, mis võimaldab kasutajatel puutetundlikul ekraanil navigeerida “ainulaadse sisendi” abil. Msgstr “Suumimiseks ja kerimiseks ekraaniga manipuleerige”.

Samad argumendid esitati Apple’i vastu 2008. aastal, eelmise aasta märtsis allkirjastatud kohtuasjas, mis lõpetas ettevõtete vahelise tehingu, kirjutas sama allikas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes