Energiastandardite kataloog keskendub arvutisüsteemide energiatõhususele

Esimene kataloog, mis keskendus energiatõhusatele mobiilirakendustele Portugalis, sündis. GreenSoftware Labi projekt sai viimase kolme aasta tootmise ajal Teaduse ja Tehnoloogia Fondilt üle 150 tuhande euro suuruse rahastuse. Tasuta veebipõhine kataloog, mis keskendub energiatõhususele põhinevatele energiastandarditele, kasutajatele, kes on mures oma mobiilseadmete aku pikaealisuse pärast.

“Kasutaja suhtlemist nende seadmetega pärsib sageli mure aku tĂĽhjenemise pärast,” öeldi avalduses ja kataloogi järgi võib see probleem lakata. Seega on see keskendunud mobiilirakenduste energiatõhususele, eesmärgiga suurendada arvutisĂĽsteemide energiatarbimist.

Nagu kirjeldatud, on kataloogis dokumenteeritud mitu tehnikat mobiilsete rakenduste kujundamiseks, eesmärgiga suurendada energiatõhusust, et vähendada mobiilirakenduste akutarvet, nagu selgitas INESC TECi usaldusväärse tarkvaralabori (HasLab) ja INESC-ID teadlane Luís Cruz. .

Praktikas võib dokument toimida nooremate arendusmeeskondade tööriistana, et vältida spetsiaalsete koostööpartnerite kasutamist oma mobiilirakenduste optimeerimisel. See on ka lähtepunktiks programmeerijatele või üliõpilastele, kes soovivad oma tehnilisi oskusi energiatõhususe valdkonnas laiendada.

Teadlaste sõnul on selles valdkonnas levinud tehnika disainimustrite kasutamine tõhusate lahenduste taaskasutamiseks tarkvaraarenduses. Pikas perspektiivis prognoosib meeskond mobiilseadmete aku kestvuse kasvu, nii et kasutajad ei muretseks seadmetega suheldes energia pärast.