Google võib välja töötada oma protsessori

Google võib välja töötada oma nutitelefoni protsessori. Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel valmistab see tehnoloogia kiipe oma nutitelefonide täiendamiseks alates 2021. aastast.

Axios kirjutas, et lisaks sellele esimesele investeeringule peaks tehnoloogiagigant arendama ka oma Chromebookide jaoks protsessoreid, nagu Apple on seda juba mitu aastat teinud.

Väidetavalt on kiibi tootenimi “Whitechapel”. Kuulujutud näitavad, et see on kaheksavärviline ARM-protsessor, mis on loodud Samsungi 5 nanomeetrise protsessi põhjal. Kiibid optimeeritakse Põhja-Ameerika ettevõtte masinõppe tehnoloogia ja brändi virtuaalse assistendi jõudluse parandamiseks, vastavalt Axiose aruandele.

See ei ole Google’i esimene seiklus kiibisegmendis, kuna ettevõte on välja töötanud nii mõnele oma mobiilseadmele turvakiibid kui ka Pixel 4-ga varustatud kaasprotsessori, nimega Pixel Neural Core.

Pange tähele, et Google’i telefonid on nĂĽĂĽd varustatud Qualcommi protsessoritega. Kiibile ĂĽleminek, mis on spetsiaalselt ette nähtud nende seadmete ja tarkvara jõudluse parandamiseks, võib parandada kasutajate kogemusi kaubamärgiga riistvaraga, samamoodi mõjutavad Apple’i kiibid meie kogemusi iPhone’i või MacBooki kasutamisel.

Engadgeti portaal võttis kommenteerimiseks ĂĽhendust Google’iga, kuid ta ei kinnitanud seda teavet.