Inimese maastik: vaadake maailma elanikke 3D-kaardil

Inimese maastik: vaadake maailma elanikke 3D-kaardil

Selle projekti eesmärk on lihtsalt ja otse näidata kogu maailmas levinud elanikkonna kontsentratsiooni 3D-vormingus. Valige lihtsalt riik või piirkond maailmas ja visualiseerige “tipptasemel” populatsioon ning tehke kasvude võrdlus isegi eelmiste aastatega.

Inimese maastik kasutab ĂĽlemaailmse asustuskihi andmeid, kasutab satelliidipilte, loendusandmeid ja muud geograafilist teavet, et luua kaardil 3D-asustustihedus. Seejärel töödeldakse teavet Google Earth’i mootori abil. Kuid mitte kõik riigid ei võimalda juurdepääsu rahvastikuandmetele, näiteks India või Hiina, ĂĽtlevad veebisaidi autorid.

Iga plokk kaardil tähistab 250–5000 ruutmeetrit ja mida kõrgem see on, seda rohkem inimesi piirkonnas elab. Sellel saidil on omamoodi giidituur (Fly with us), mis viib kasutajad uudishimulikesse piirkondadesse, näiteks Ameerika Ühendriikidesse, kus on kaardi järgi 320 miljonit inimest, 10 linna jõuavad miljonite elanikeni. Seevastu Hiinas on 100 linna, kus elab üle miljoni inimese, riigi koguarv pole kindlalt teada.

Võrdluseks on näiteks näha, millised alad on aastatel 1975–2015 kasvanud või millised on elanikkonda kaotanud.