Thunderbolti protokolli haavatavus ohustab Maci ohtudega

Intel lisab järgmise protsessori Thunderbolt 3 ja vabastab autoritasu maksed kolmandatele isikutele

Eelmise aasta lõpus turule tulnud uus MacBook Pro tekitas mõningast rahutust, kuna tegemist on “Pro” -ga, kuid puudub portid, mida professionaalne publik tavaliselt kasutab. Tavapärase sisendi / väljundi asemel lisab Apple oma uusima sĂĽlearvutikõne Välk 3 – ja ongi kõik (kui ignoreerime kõrvaklappide väljundit).

Nagu me siin selgitasime, on sellel oma põhjus: Thunderbolt 3-l on võimalus ĂĽhendada paljude erinevate seadmetega (video, heli, toide jne) ja jõudlus on palju suurem kui täna turul olevatel (edastada kuni 40Gbps , samas kui teised kiirendavad kiirust 10 Gbps). Kuid paljud ĂĽtlevad, et see on Apple’i “riskantne” ja “futuristlik” otsus, kuna me ei näe varsti Thunderbolt 3 liidese laialdast kasutuselevõttu. Siiski, kui see sõltub Intel, see reaalsus saabub varem, kui me ette kujutame.

Välk 3

Ametlikus avalduses näitas ettevõte, et kavatsevad seda teha Thunderbolt 3 integreerimine loomupäraselt oma järgmisel protsessori mudelil.

Kui protsessoriga on integreeritud Thunderbolt 3, saavad arvutitootjad õhemaid ja kergemaid sĂĽsteeme ehitada ainult Thunderbolt 3 pordidega. Esmakordselt võivad kõik arvuti pordid olla ĂĽhesugused – kõik pordid saavad sĂĽsteemi laadida ja ĂĽhendada Thunderbolti seadmega mis tahes kuvariga ja miljardeid USB-seadmeid.

Ettevõtte Thunderbolti arendusjuht Jazon Ziller ĂĽtles KAABEL et see “suurendab laienemist Thunderbolt 3 kasutuselevõtmisel ja arvutisse juurutamisel”.

Ka midagi, mis võib selle liidese kasutuselevõttu aeglustada, on kaabli kõrge hind. Zilleri sõnul kaalusid nad alati kulusid ja tegid hindade alandamiseks jätkuvalt kõik, mis võimalik. Selleks, et anda sellele väike hoog, on Inteli jaoks veel ĂĽks suur samm teha Thunderbolt 3 spetsifikatsiooniprotokoll kogu tööstusele kättesaadavaks, mitteeksklusiivse litsentsi alusel, välja arvatud autoritasu. Ziller ĂĽtles, et “see toob kaasa suurema ökosĂĽsteemi kasutuselevõtu, mitme välisseadme ja muude seadmetega”. Intel ĂĽtles, et ta alustab erandit hiljem sel aastal.

Välk 3

Ilmselt oli Inteli eesmärk panna kogu tööstus Apple’i moodi käituma ja kasutama kõigeks ainult ĂĽhte tĂĽĂĽpi uksi. Apple’i riistvaratehnika asepresident Dan Riccio kommenteeris partnerettevõtte algatusi:

Apple ja Intel on Thunderboltiga koostööd teinud algusest peale ning kui kasutuselevõtu valdkonna liidrid, kiidame Inteli jõupingutusi integreerida Thunderbolti tehnoloogia selle protsessoritesse ja avada see kogu tööstusharule.

Kuid see pole ainult Apple, ei! Inteli sõnul on Microsoft ka Thunderbolt 3 Windowsi seadmetesse jõudmas, kuna nad eeldavad, et 2017. aasta lõpuks võtab selle kasutusele „üle 150 seadme”.

Thunderbolt 3 pistiku, nagu me seda täna teame, töötasid välja mitmed konsortsiumi ettevõtted, sealhulgas Apple ja Intel. Seitse aastat tagasi avaldasime selle, kuidas tehnoloogia Tippvalgus üritatakse teostada kuni 10Gbps ülekandeid andme-, video-, heli- jne ühendusse. Tundub, et Intelil on õnnestunud astuda samm edasi ja üritatakse seda pidevalt maailma tuua.

Kui Thunderbolt 3 skoorib nii palju kui USB-A, kui me seda teame – ja loodame, et selle võimsuse tõttu on -, näeme seda varsti mitmes arvutis ja muus seadmes!

AppleInsideri kaudu