Ivy Bridge'i protsessorid on saatmiseks valmis aprilli lõpuks

Ivy Bridge’i protsessorid on saatmiseks valmis aprilli lõpuks

Intel toob turule oma uue protsessori Ivy Bridge. Teade tuleb edastada enne kuu lõppu, 23. aprilliks märgitud kuupäevaks.

Selle teabe avaldas CNET sel kolmapäeval, viidates tootjale lähedastele allikatele, ehkki CPU Worldi väljaanne tähistab sama kuupäeva eelmise nädala lõpus, pärast seda, kui viivitusest teatas Intel ise.

Niipea kui protsessorid on saadaval, tuleks hakata kuulutama kaasatud arhitektuuriga sülearvutite ja lauaarvutite esimeste mudelite turuletoomise kuupäevade kohta.

Kuigi seda esitletakse sel kuul, on protsessori kättesaadavus järk-järguline. Esialgu pidid turule tulema Core i5 ja Core i7 mudelid ning eeldatavasti ilmus Core i3 alles selle aasta kolmandas kvartalis.

Ivy Bridge’i arhitektuur põhineb 22 nm tootmisprotsessil ja Intel teatas, et see pakub graafika ja protsessori taseme osas “suurt eelist” võrreldes praeguse Sandy Bridge’i kiipide põlvkonnaga.

Uute mikroprotsessoritega saabub ka uus ultraraamat, segment, mille Inteli sõnul on aasta lõpuks saadaval olevate mudelite arv märkimisväärselt suurenenud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé