Kui iPadi mĂĽĂĽk kasvas, siis tahvelarvutite turg oli languses

Kui iPadi mĂĽĂĽk kasvas, siis tahvelarvutite turg oli languses

Vaadates sel nädalal avalikustatud Apple’i kolmanda kvartali finantstulemusi, näeme, et mĂĽĂĽk on hästi kasvanud iPad, pärast pikka kukkumist. Perioodil mĂĽĂĽdi 11,4 miljonit ĂĽhikut, mis tähendab 15% -list aastakasvu – kuid tulude osas kasvas see vaid 2%.

Mõnesid hüpoteese arvestades võime arvata, et suur vastutus on uus 9,7-tolline iPad, kuna see on odavam variant, alates USA-st 330 USA dollarist.

Kuid vastavalt Strateegia analüüs, mitte just selline. Teisisõnu, iPad toodi turule märtsi lõpus, mis sellisel juhul oleks juuni keskmises kvartalis seadme keskmist müügihinda veelgi vähendanud. Kuid see ei juhtunud; tegelikult jäid hinnad tugevaks, 435 dollarini, vaid dollar vähem kui märtsi kvartalis.

See ei tähenda, et 9.7 variant ei mĂĽĂĽdud – on kĂĽll. Numbritele lisandub aga palju 10,5 “ja 12,9” iPade, mis lansseeriti viimasel ĂĽlemaailmsel arendajate konverentsil (WWDC) – vähem kui kuu enne juuni kvartali sulgemist.

Ei saa salata, et uue iPadi madalamad hinnad aitasid kogu juuni kvartali jooksul müüki suurendada, kuid keskmine müügihind räägib veidi teistsuguse loo. See püsis viimases kvartalis stabiilsena, näidates, et ka kallimad iPad Pro mudelid müüdi hästi, ehkki juuni kvartalis oli uus mudel saadaval vähem kui kuu.

Eric Smith, strateegiaanalĂĽĂĽtika vanemanalĂĽĂĽtik, avalduses MacRumors.

Kui vaatate ajaskaalat, on iPadi keskmine müügihind alates 2015. aastast olnud tavaliselt vahemikus 415–450 dollarit. Eelmisel aastal tõusis see näitaja pärast 9,7-tollise originaalse iPad Pro turule toomist 490 dollarini.

Isegi kiiresti on iPad endiselt turuliider, olenemata sellest, millist mudelit ta analüüsib (kuna seda pole tulemustes üksikasjalikult kirjeldatud). See tähendab, et võrreldes teiste erinevate tootjate tahvelarvutitega võidab Apple ikkagi esikoha.

Strateegia analĂĽĂĽs II kvartal 2017

Strategy Analytics ja International Data Corporation (IDC) registreerisid tahvelarvutite müügi 2017. aasta teises kvartalis. Mõlema pingerea esikoht oli Apple ja 11,4 miljonit müüdud iPadi, mis moodustas 26,1%. turuosa (SA) või 30,1% (IDC).

Suure vahemaaga oleme teisel kohal Samsung, kes müüs 5,8 miljonit ühikut, omandades 13,2% turust (SA) või 15,8% (IDC). Ka Hiina Huawei kasvas viimases kvartalis kiiresti, müües 3,2 miljonit ühikut, saavutades 7,2% (SA) või 8% (IDC) turuosa.

Nagu ülaltoodud tabelist näha, suutsid sellel perioodil kasvada ainult Apple, Huawei ja Amazon; kõik ülejäänud võrreldes 2016. aasta sama kvartaliga.

Kahe ettevõtte näitajad on erinevad, kuid mõlemad märgivad, et tahvelarvutite turul on üldine langus. IDC registreeris langust ainult 3,4%, samas kui strateegiaanalüütikute puhul oli langus 7%.

· • ·

IPadi mĂĽĂĽgi kasv võib hajutada teooria, et igaĂĽks, kes ostab suurema ekraaniga iPhone, ei vaja enam tahvelarvutit. Kuid mudel “Plus” muutub ĂĽha populaarsemaks.

IPhone CIRP

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) andmetel on suurema iPhone’i kasutuselevõtt tõusuteel, 6 Plus, 6s Plus ja 7 Plus mudelid esindavad juba 53 miljonit ĂĽhikut.

Suurema ekraanieelistuse reegli erandi kattis kuulus väike iPhone SE, mille müük kasvas endiselt 6%. Oleme siin rääkinud selle seadme populaarsusest, mis suudab oma tööd väga hästi teha ja on suurus, mis sobib iga kasutaja peopesaga.

Kuigi ta kaldub iPhone’is kunagi nägema vaid 4-tollist ekraani, on ta siiski oma suurema / noorema vennaga võrreldes ĂĽsna tugev.

Pidage muidugi meeles, et kõik need numbrid viitavad müügile Ameerika Ühendriikides.

kaudu MacRumors, 9to5Mac