Kuidas LinkedIn töötab? Vaadake seitset näpunäidet tööriistade kasutamiseks | Sotsiaalmeedia

LinkedIn on sotsiaalne võrgustik, mille eesmärk on luua professionaalseid sidemeid ja jagada ettevõtteid ning tööturuga seotud probleeme. Seda platvormi saavad kasutada mis tahes kutseala töötajad ja see võimaldab muu hulgas avaldada ja vaadata CV-sid, leida tööpakkumisi suurtes või väikestes ettevõtetes ning pääseda juurde nende tegevusalale kohandatud sisule. Nagu teisedki sotsiaalvõrgustikud, võimaldab LinkedIn lisaks kontaktide loomisele ka tekstide, artiklite, fotode ja videote avaldamist, kellele saavad privaatsõnumite kaudu meeldida postitused ja neid kommenteerida ning vestelda.

LUGEGE: Internetis töö leidmise nõuanded tapmiseks

Tänapäeval on LinkedInil maailmas peaaegu 675 miljonit kasutajat, kellest 41 miljonit on brasiillased. Seda teenust saab kasutada erinevatel viisidel tööturul silma paistmiseks, näiteks portfellide esitamiseks, erialakursustel osalemiseks ja profiili saamiseks oma oskuste ja kogemuste põhjal soovituste küsimiseks. Vaadake, kuidas LinkedIn töötab, ja vaadake näpunäiteid selle tööriista parimate võimaluste saamiseks.

LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua veebis head ametialast mainet. Foto: Divulgao / LinkedInLinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua veebis head ametialast mainet. Foto: Divulgao / LinkedIn

LinkedInil on ressursse, mis aitavad kasutajatel luua veebis head ametialast mainet. Foto: Divulgao / LinkedIn

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Vaadake ka: kuidas leida töörühmi WhatsApi kaudu

Kuidas Chrome'i pistikprogrammi abil WhatsAppis töörühmi leida

Kuidas Chrome'i pistikprogrammi abil WhatsAppis töörühmi leida

LinkedIn on suurepärane tööriist võrgustike loomiseks ja suhete uurimiseks oma tööstuse teiste spetsialistidega. See platvorm võimaldab teil nende inimestega ühenduse luua ja jagada nende sisu nii kolleegide, potentsiaalsete töötajate, töötajate, klientide kui ka isegi konkurentidega. Sel moel tugevdate sidemeid teie lähedaste inimestega, suurendate kontaktide ringi, kohtute uute spetsialistidega ja asetate end oma piirkonna erakorraliste inimeste hulka.

See platvorm kasutab ühendusvõrku, kus on võimalik välja selgitada, kas inimesel on sama kontakt, mis tema profiilil, esitades iga profiili 1, 2 või 3 kraadise ühendusena, mis teeb lihtsamaks tuttavatele tuttavate juhendite esitamisel või juhiste küsimisel. Otsingutööriist võimaldab teil profiile nime järgi otsida, kuid on võimalik kasutada filtreid, mis hõlbustavad otsimist, näitavad jagatud sõpru, asukohta või ettevõtet, kus töötate.

Ăśhenduste loomine on oluline, et LInkedIn-il oleks hea maine. Foto: Paulo Alves / TechTudoĂśhenduste loomine on oluline, et LInkedIn-il oleks hea maine. Foto: Paulo Alves / TechTudo

Ăśhenduste loomine on oluline, et LInkedIn-il oleks hea maine. Foto: Paulo Alves / TechTudo

Veel üks funktsioon, mis hõlbustab uute ühenduste leidmist, on teie profiili äsja näinud inimeste loendi kuvamine. Iga kord, kui keegi teie lehe avab, teavitatakse teid sellest ja te pääseb profiilile uuesti juurde. Kui teid huvitavad ühendused, on see hea viis vestluse alustamiseks. LinkedIni mõjutajate avaldatud huvitava sisu meeldimine ja jagamine võib teie profiili ka teistele arusaadavaks teha.

LinkedIn võimaldab teil registreerida kogu oma ametialase teabe oma profiilil, et luua CV, näidata täielikku koolitust, kõiki ettevõtteid, kus töötate, ja teie ametikohti, lisaks iga funktsiooni kohustusi. Iga kogemuse saab lisada ka teie keskmisele tööle, mille olete teinud (nt tekst, pildid ja lingid), luues oma profiilil täieliku portfelli. Sel viisil saavad värbajad ja muud spetsialistid näha oma tööd sotsiaalvõrgustikest lahkumata.

Muutke oma töökogemust LInkedIni profiili igal ametikohal. Foto: Reproduo / Ana Letcia LoubakMuutke oma töökogemust LInkedIni profiili igal ametikohal. Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Muutke oma töökogemust LInkedIni profiili igal ametikohal. Foto: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Lisaks portfellitükkidele peavad profiilid olema täis häid fotosid, isikupärastatud taustapilte, pealkirju ja objektiivseid kokkuvõtteid, mis köidavad tähelepanu. See tööriist võimaldab teil ka oma profiili URL-i kohandada, muutes teie teabe leidmise teiste jaoks lihtsamaks. Artiklite avaldamine voogus näitab ka teie seost, et mõistate seda teemat ja suudate tagada hea maine keskkonnas.

Täiendavate kursuste ja tegevuste lisamine, näiteks teie räägitav keel ja vabatahtlik tegevus, võib olla suurepärane viis tutvustada muid oskusi ja kogemusi, mis muudavad teie profiili teiste spetsialistide seas silmapaistvaks.

LinkedIni kasutajad saavad kirjutada soovitusi teiste inimeste kohta, kinnitades, et spetsialist vastab teatud funktsioonidele või tegevustele. See kompliment kuvatakse teie profiilil, et näidata, et teised inimesed usaldavad teie tööd. Kui teil pole endiselt palju soovitusi, võite paluda sõpradel kirjutada teie kohta viiteid. Selleks avage lihtsalt soovitud inimese profiil ja klõpsake käsul Taotle soovitusi ja saate määrata, mille jaoks teid soovitatakse.

KĂĽsige LinkedIn Foto kohta soovitusi: Reproduo / Ana Letcia LoubakKĂĽsige LinkedIn Foto kohta soovitusi: Reproduo / Ana Letcia Loubak

KĂĽsige LinkedIn Foto kohta soovitusi: Reproduo / Ana Letcia Loubak

Oluline näpunäide on valida pehmelt inimesed, kellelt te küsite soovitusi, valida spetsialistid, kes tõesti tunnevad ja tõendavad oma töö kvaliteeti. Teiste inimeste kohta soovituste saatmine suurendab ka tõenäosust, et nad saavad teie teadmiste eest krediiti tagasi.

4. Kasutage vabakutseliste turgu

Praegu on LinkedInis üle maailma avatud üle 20 miljoni vaba töökoha. Linkedini tööjaotis võimaldab teil filtreerida võimalusi otsitava tööala, asukoha ja positsiooni põhjal. Vabade töökohtade hulgas on vabakutselisi töökohti, mida pakutakse ajutiselt või ilma ametliku lepinguta. Tööotsingu tööriistad võimaldavad teil määrata soovitud töörežiimi tüübi. Mõnda vaba töökohta ka selles töövormingus ei lisata LinkedIn Jobsisse, postitatakse tavainimeste profiilidele, nii et heade suhete säilitamine mõjukate kontaktidega võib tagada lisatöö vestluste vahel.

5. Juurdepääs huvitavate teemadega gruppidele

Saage aktiivseks rĂĽhmas LinkedIn Foto: Reproduo / Taysa CoelhoSaage aktiivseks rĂĽhmas LinkedIn Foto: Reproduo / Taysa Coelho

Saage aktiivseks rĂĽhmas LinkedIn Foto: Reproduo / Taysa Coelho

LinkedInil on ka rühm, mis koondab sama teemaga seotud huvilisi. Need lehed töötavad samas formaadis kui Facebooki grupp, mis võimaldab teil teha väljaandeid, et suurendada arutelu asjakohaste teemade üle, vastata küsimustele, avaldada töid ja ka võrku, koondades tavaliselt sama turusegmendi spetsialiste. LinkedInis on saadaval tuhandeid rühmi, mis käsitlevad erinevaid teemasid ja iga liige saab igal ajal uue grupi luua.

Huvitavate teemadega kogukondade leidmiseks kasutage lihtsalt avalehel olevat otsingutööriista. Osalevate rühmade nägemiseks avage ülamenüü vahekaart Solues. LinkedIn ise soovitab mitmeid rühmi, mis võiksid teie professionaalse profiili kohaselt olla teie huvidega kooskõlas.

Ettevõtted saavad luua ka LinkedIni profiilifotosid: Reproduo / Rodrigo FernandesEttevõtted saavad luua ka LinkedIni profiilifotosid: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Ettevõtted saavad luua ka LinkedIni profiilifotosid: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Ettevõtted saavad LinkedInis luua ka profiile, töötada välja institutsionaalseid lehti, kus kuvatakse ettevõtte ajalugu ja ettevõtte uudiseid. Tavakasutajate jaoks on ettevõtete jälgimine hea viis nende ettevõtete kohta lisateabe leidmiseks, näiteks nende valitud ettevõtte profiili mõistmiseks. Selle lehe kaudu saate teada, kas teil on lisaks ühendusi samas segmendis asuvate koosolekuruumide ettevõtetega ka teie ettevõttes töötavaid ühendusi, juurdepääsu vabadele töökohtadele.

7. Juurdepääs tasulistele paketidele põhinevatele erialakursustele

LinkedIn Premium pakub juurdepääsu LinkedIni fotoõppe tööriista kaudu veebikutsetele: kursused Reproduo / Rodrigo FernandesLinkedIn Premium pakub juurdepääsu LinkedIni fotoõppe tööriista kaudu veebikutsetele: kursused Reproduo / Rodrigo Fernandes

LinkedIn Premium pakub juurdepääsu LinkedIni fotoõppe tööriista kaudu veebikutsetele: kursused Reproduo / Rodrigo Fernandes

LinkedInil on tasuline pakett nimega LinkedIn Premium, mis pakub mitmeid eeliseid, näiteks eeliseid rakenduses ja postkastisõnumite saatmist inimestele, kes pole ühenduses. Lisaks tellivad kasutajad veebis vaatamiseks tasuta erialaseid kursusi, panustades kandidaatide professionaalsusele, et hõlbustada vabade töökohtade leidmist.

Kursuse teemad on erinevad, arutades selliseid teemasid nagu viivituste ületamine või teatud programmid, näiteks esitlustehnikad või Excel. Klassides õpetavad spetsialistid üle kogu maailma ja need on saadaval portugali keeles. LinkedIni Premium pakett algab 49,90 dollarist kuus.