Lihtsalt MacBook: Apple’i uus arvutitäht

See on 24% õhem kui MacBook Air – mis on iseenesest juba väga õhukese struktuuriga. Apple esitleb uut arvutit, MacBooki, kus keskklassi disain ja protsessorid tunduvad ettevõtte seni esitletud märkmikega võrreldes olevat suured erinevused.

Minimalistlikke jooni säilitades on kaasaskantavuse pärast suurem mure – reageerida nutitelefonide ja tahvelarvutite määratletud uutele tarbimisharjumustele. Sel põhjusel kaalub MacBook vähem kui kilogrammi ja on väga õhuke.

Klaviatuuril on tehtud ka muudatus, mis sisaldab nüüd mehhanismi, mis võimaldab lisaks õhemusele luua laiemaid klahve ja suurema täpsuse kirjutades. Apple panustab kihlvedudel klaviatuuri taustvalgusele, kus igal klahvil on oma LED.

Arvutiekraan on 12 tolli resolutsiooniga 2 304 Ă— 1 440 pikslit, järgides seega tipptasemel tahvelarvutites näidatud trendi. Apple’i valitud paneelid võimaldavad ka teiste ettevõtete sĂĽlearvutitega võrreldes 30% energiakulu kokku hoida.

Apple’i kaubamärk uuendas ka sĂĽlearvuti puuteplaate, luues sĂĽsteemi, mis ei teinud vajutamisel “fĂĽĂĽsilist” klikki, vaid edastas selle tulemusel saadud reaktsiooni tarkvara tasemel. NĂĽĂĽd on Apple’il puuteplaadil õige nupu asemel “jõuga puudutamine”.

See on esimene ventilaatorita MacBooki sülearvuti, mis lubab arvutit, mis peaaegu ei lärmi. Sellele tasemele jõudmiseks panustab Apple Intel Core M protsessorile 1,1 Ghz, kuid võimalusega uurida turborežiimi, mis suurendab taktsagedust 2,4 Ghz-ni. Sülearvuti võimsamal versioonil on kahetuumaline protsessor, kuid 1,2 GHz ja turborežiimiga kuni 2,6 GHz.

Vaatamata klanitud aspektidele tagab arvuti täna, 9. märtsil toimunud esitluses Apple’i andmetel ĂĽheksa tundi veebi sirvimist ja 10 tundi videot iTunesist.

Uus on asjaolu, et uued Apple’i sĂĽlearvutid on juba varustatud USB-C standardiga, väiksema USB-pordiga, suurema multimeediumimahtuvusega, kuid pööratavana muudab see tööstus seni vastu võetud standarditele suure vahe.

Apple MacBooki saab peagi osta, alates 10. aprillist. 256 GB mälumudeli eest maksab see 1299 dollarit. 512 GB versioon maksab 1599 dollarit. Mõlemal mudelil on 8 GB RAM-i.

MacBook Air ja MacBook Pro jäävad turule

Esitatav uus sülearvuti ei kustuta kumbagi olemasolevat liini. MacBook Air ja MacBook Pro eksisteerivad ka edaspidi ning neid kujundatakse ümber, et need vastaksid tänapäeva tarbijate nõudmistele.

Nende vahemikud ja kõik mudelid saavad uue põlvkonna Intel Core i5 ja i7 protsessorid ning Thunderbolt 2 multimeediumisisendi uued versioonid.

Kuid ettevõte on säilitanud teatud mudelite osas mõningaid täiustusi. 13-tolline MacBook Air saab kiirema välkmälu, nagu ka graafikaĂĽksus Intel HD 6000. Mis puutub MacBook Pro-sse, siis ka 13-tolline versioon on uue “Force Touch” puuteplaadiga varustatud “ekstra” versioon.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi