Microsoft hoiab Minecrafti loojad eemal mängu 10. aastapäeva tähistamisest

Minecrafti looja Markus Perssoni ei lubanud Microsoft osaleda mängu kĂĽmnenda aastapäeva tähistamisel. Variety sõnul ĂĽtles Ameerika ettevõtte esindaja, et “Perssoni arvamus ei kajasta Microsofti arvamust ega esinda Minecrafti”.

Minecrafti lõi 2009. aastal Markj Persson Mojang, ettevõte, mille viis aastat hiljem omandas Microsoft 2,5 miljardi dollari eest. See omandamine tähendas ka seda, et Markus Persson eemaldati projektist täielikult.

Järgnevatel aastatel postitas Markus Persson Twitterisse järjestikuseid vastuolulisi kommentaare oma konto @notch kaudu. Need avaldused ulatuvad Minecrafti uue versiooni kriitikast kuni vastuoluliste avaldusteni tundlikumates küsimustes.

Lisaks vandenõuteooriate toetamisele on Markus Persson teinud ka rassilistel või LGBT-teemadel solvavateks peetavaid kommentaare, mis on pannud Microsofti veelgi kaugemale hoidma Minecrafti loojatest.

See lahkumine kulmineerus kõigi viidete eemaldamisega “Notchile”, nagu Markus Persson on teada, Minecrafti peaekraanilt, mis jätkab nĂĽĂĽd takistusi, mis takistasid tal osaleda pidustustel tema loodud mängu kĂĽmnenda aastapäeva puhul.