Miks vajate arvutisse viirusetõrjet?

Isegi kui Windowsi praegusel versioonil on oma viirusetõrje ja tulemüür, on ohtude eest kaitsmiseks huvitav omada välist viirusetõrjet. Kuigi viirusetõrje allalaadimine näib paar aastakümmet tagasi, on tarkvara teie arvuti kaitsmiseks siiski üsna vajalik.

Artikli pealkirjas esitatud küsimustele vastamiseks näitame teile viirusetõrjetarkvara olulisust, kuidas vältida viiruste, pahavara ja nuhkvara sattumist, ning näitame teile parimaid tasuta ja tasulisi alternatiive turul.

Mõistke järgmistes lõikudes viirusetõrjetarkvara arvutisse installimise olulisust!

Miks on viirusetõrje olemasolu arvutis oluline?

Väga lühikese aja jooksul kaitseb teid viirusetõrje arvutis ohtude eest. See oht ilmneb pahatahtliku tarkvara kujul, millel võib olla mitu eesmärki.

Praegu on kõige levinumad need, kes soovivad teie juurdepääsu andmeid finantsteenustele, näiteks panga veebisaitidele või krediitkaartidele, häkkida või kaaperdada. Kuid nad pole ainsad.

Mõned neist viirustest võivad täita ka muid eesmärke. Üks võimalus on kasutada osa oma Interneti-ribalaiusest massiliste pettuslike sõnumite saatmiseks või DDoS-rünnakute koordineerimiseks, mis koormavad teatud lehekülgi nende allapoole viimiseks.

Need kõik juhtuvad ilma, et te teaksite, et teie arvuti seda teeb ja need pole ainsad võimalikud ohuliigid, kuigi need on kõige levinumad.

Kuidas saaksite vältida nende ohtude sekkumist teie digitaalsesse ellu? On mitmeid viise, kuid peamine on viirusetõrje arvutisse allalaadimine. Seetõttu on viirusetõrje omamine nii oluline.

3 parimat viirusetõrjet arvuti jaoks

Milline viirusetõrje tuleks teie arvuti kaitsmiseks installida? Vaadake mõnda tasulist ja tasuta valikut ning valige oma seadmete kaitsmiseks parim viirusetõrje.

1. Kaspersky

Ăśks traditsioonilisemaid digitaalse turvafirmasid pakub Kaspersky teie arvuti kaitsmiseks nii tasuta kui ka tasulisi lahendusi. Tasuta versioonis kaitseb see programm teie arvutit pilve eest.

See tähendab, et seda saab kasutada mis tahes kodus asuvas seadmes, välja arvatud arvutis. Peale selle on Kaspersky Security Cloudil sisseehitatud paroolihaldur, mis takistab teil kõigi oma võrguteenuste kasutamiseks ühte parooli.

Pilveturvalisus on selle viirusetõrje ainus tasuta tööriist. Tasuline väljaanne laiendab kaitset oluliselt, võimaldades teil isegi PC-versiooni alla laadida. Selles olete kaitstud sissetungikatsete ja varjatud bitcoini kaevandamise eest, mis on veel üks levinud tava digitaalsete petturite seas.

Kaspersky viirusetõrje kohta lisateabe saamiseks klõpsake linki.

Kaspersky viirusetõrje

2. BitDefender

Kodu ja ettevõtte jaoks digitaalses keskkonnas pakutava lahendusega võimaldab BitDefender kaitsta Windowsi või Maci arvuteid, samuti Androidi ja iOS-i seadmeid. Tasuta versioon pakub viirusetõrje põhitõdesid, kaitseb teie seadet esilekerkivate ohtude eest, tuvastab näiteks pettursaite.

Teisalt on see ainus funktsioon, mida see selles väljaandes pakub. Tasuline versioon – nimetatakse Kogu turvalisus – see sisaldab ka VPN-teenust, mis võimaldab teil maskeerida ĂĽhenduse päritolu.

BitDefender toob kaasa ka vanemliku järelevalve, mis võimaldab teil filtreerida ja jälgida, mida teie väiksemad arvutis teevad, kui nad pole läheduses. Tasub mainida, et viirusetõrjel on ka ettevõttespetsiifilisi lahendusi.

Lisateavet BitDefenderi kohta saate lingilt.

3. Panda

Kuigi nimi on inspireeritud armsast Hiina karust, on Panda tasuta viirusetõrje. Saate seda kasutada nii Windowsi kui ka Androidi arvutites. Töötab ka pilvest, saate rakenduste kaitset kasutada mõlemas seadmes korraga.

Saadaolevate tööriistade hulgast tuvastab Panda tarkvara installimise katsed automaatselt kas Interneti-lehtede või pendrive’i või mälukaartide kaudu. Lisaks võite taotleda täielikku arvuti skannimist.

Huvitav on see, et saate programmi konfigureerida nii, et see ei saadaks teatisi filmide vaatamisel ega võrgumängudes. Panda lehele pääsemiseks klõpsake lingil, et temaga nüüd kohtuda!

panda

Ainuüksi viirusetõrje ei kaitse teie arvutit üldse. Samuti peate teadma lünki, mille saate selle programmi jaoks iseseisvalt jätta.

Nii et anname teile mõned näpunäited, et vältida arvuti selle viirusega nakatamist!

Kuidas ennetada arvutis viirusi?

Kui arvutisse on installitud viirusetõrjeprogramm, ei tähenda see, et võite vabalt sirvida igasuguseid veebilehti. Mõningaid ettevaatusabinõusid tuleb ikkagi rakendada, eriti uue pahatahtliku tarkvara väljaandmisel.

Viiruste vältimiseks arvutis on oluline teada, milliseid veebisaite külastate. Veenduge alati, et külastataval lehel on SSL-sertifikaat, mida kasutatakse lehe turvalisuse kontrollimiseks.

Lisaks on oluline pöörata tähelepanu suhtlusvõrgustikes reklaamilinkidele juurde pääsemisel. Paljud pahatahtlikud kasutajad loovad reklaame ja veebisaite, mis jäljendavad suuri veebipoode, näiteks Americanas või Luiza Magazine.

Need reklaamid näitavad tavaliselt huvitavaid esemeid väga madala hinnaga, kuid pole päris reaalsed. Näiteks kui otsite nutitelerit ja olete huvitatud telerist, mille hind on 2000 R $, on suur tõenäosus, et võltskuulutus näitab sama telerit poole hinnaga.

Kuigi see pole tõenäoline, pole võimatu, et selline pakkumine ilmub ehtsates poodides. See petab paljusid pahaaimamatuid kasutajaid võrgus. Võltslehtede eristamiseks peamistest poodide saitidest pöörake tähelepanu järgmistele teguritele:

  • Vaadake aadressiribal, kas kuvatakse lukuikoon;
  • Kontrollige aadressi aadressiribalt. Domeeninimed on tavaliselt originaalile väga lähedal, erinevate tähtedega, petta neid, kes kiiresti loevad;
  • Vaadake, kas lehel on liiga palju portugali vigu. Pettuskatseid iseloomustavad sageli paljud vead.

Lisaks pettustele veebipoodides pöörake tähelepanu ka arvutisse või nutitelefoni installitud programmidele. Vältige tasuta rakendusi, mis pakuvad VPN-teenuseid, paroolihaldureid või viirusetõrjet, mida ei kuvata Internetis soovitatud loendites.

Kas mõistate viirusetõrje olemasolu tähtsust arvutis?

Nagu näete, on viirusetõrjeprogrammid tänapäeval endiselt hädavajalikud, kuigi tänapäevased operatsioonisüsteemid muutuvad turvalisemaks.

Lehekülgedele juurdepääsu, reklaamide vaatamise ja arvutisse rakenduste installimise korral tuleb olla ettevaatlik. Neid näpunäiteid järgides ei teki Interneti-juurdepääsuga seadme kasutamisel peavalu.