Nokia ja Huawei ühendavad jõud ja sõlmivad patendilepingu

Kuna Ärka üles avalikkusele teada andes tõusid Nokia aktsiad Helsingi börsil 2,63% 3,98 euroni, pärast seda langesid 26. oktoobril 5,10 eurolt 4,20 eurole.

Ja kuigi uudised selle ühinemise kohta võiksid Nokia investoritele veidi abi anda, näitavad kolmanda kvartali majandustulemused käibe vähenemist 5537 miljoni euroni, umbes 7% ja kahjumit 181 miljoni euroni.

Nokia õigusdirektor Maria Varsellona oli lepinguga “väga rahul”, kuna “Huawei on ĂĽks Hiina suurimaid ettevõtteid ja ĂĽks maailma juhtivaid nutitelefonide tootjaid”.

Huawei ĂĽlemaailmne nutitelefonide turuosa ulatus 2017. aasta kolmandas kvartalis 9,8% -ni, muutes selle Samsungi ja Apple’i järel populaarsuselt kolmandaks kaubamärgiks.

Mäleta sedaApple’i kaubamärk ja Soome ettevõte sõlmisid pärast mitmeid vaidlusi ka mitmeaastase patendilitsentsimise lepingu, mis hõlmas Nokia võrguinfrastruktuuri ja -teenuste pakkumist Apple’ile, samal ajal kui Cupertino ettevõte loodab oma fĂĽĂĽsilistes ja veebipoodides taas Soome ettevõtte tervisetoodetele.