Twitter näitab, millised valitsused küsivad andmeid Interneti-kasutajate kohta

Obama ja Romney debatt on enim tweetitud poliitiline sĂĽndmus

Arvutused on tehtud ja president Barack Obama ja kandidaat Mitt Romney eilne arutelu on asetatud Twitteris kõige aktiivsemalt USA ajaloos esile kutsunud poliitiliste sündmuste nimekirja etteotsa.

Järgmiste presidendivalimiste kahe juhtiva kandidaadi esimene arutelu tõi kaasa üle 20 miljoni säutsu, kus osales praegune president, Massachusettsi osariigi endine kuberner ja ka tegelane lastesarja Seesami tänav osatäitjates.

P save’i tutvustas arutelule Mitt Romney, kuid see tõi kaasa ĂĽle 250 000 säutsu, milles mainiti fänni loodud tegelast, kes lõid isegi kontosid nimedega nagu @SadBigBird, @BigBirdRomney ja @FiredBigBird.

Twitter jagab oma ajaveebis numbreid ja andmeid, mis on seotud arutelu ajal ja vahetult pärast seda loodud säutsudega, mille graafikut näete allpool.

twitteri graafik

Numbrid on muljetavaldavad, kuid need näitavad ka kasvavat Twitteri kasutajate arvu, kes on mõne erisündmuse, näiteks olümpiamängude, Super Bowli ja isegi suuremate kontsertide ajal näidanud üles huvi sotsiaalvõrgustikes arvamusi jagada.

Ameerika Ăśhendriikides läbi viidud uuringu kohaselt “peksis” kandidaat Mitt Romney selles esimeses arutelus USA praegust presidenti, näidates end enesekindlamana ja entusiastlikumalt kui Barak Obama.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees