Portugal on arvutirĂĽnnakute suhtes haavatav ja tal puuduvad asjakohased seadused

Paroolide tugevust kontrollivad süsteemid on vastuolulised ja ebausaldusväärsed

Montreali Concordia ĂĽlikooli teadlased kasutasid miljonite paroolide turvalisuse taseme testimiseks algoritmi ja leidsid “väga vastuolulisi” tulemusi.

Seda uuringut, mis tutvustab ACM-i tehingut teabe- ja sĂĽsteemiturvalisuse alal, pole veel avaldatud, kuid esimestest tulemustest selgus, et enamik tõendajaid on “väga lihtsad” ja teevad ebatäpseid hinnanguid kasutajate pakutud paroolide usaldusväärsuse taseme kohta.

Teine aspekt, mida teadlased on kritiseerinud, on asjaolu, et tõendajate vahel on mõned vastuolud. Kui mõned nõuavad tugeva parooli kaalumiseks numbrite ja tähtede kombinatsiooni, siis teised seda ei tee ja see saadab kasutajatele ebaselge teate võimaluste kohta, mida turvalise parooli määramiseks kasutada, lõpetab uuring.

Seda tüüpi tööriistu kasutatakse kõige populaarsemates Interneti-teenustes, nagu Google, Twitter, Skype, Yahoo või Dropbox. Veebipõhine salvestusteenus on üks viiteid, mida uuringus otse näidatakse. Positiivse poole pealt on sellel üks parimaid paroolidega vastupidavuse kontrollijaid turul.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi