IPhone pertama (kiri) dan iPhone 8 (kanan)

Pidage meeles, mis on selle uskumatu kogumiku kõikides iPhone’ides

Kas olete tĂĽĂĽp, kes näeb sisikonda? Pean silmas muidugi toote sisemisi komponente (mis see veel on?). Alati, kui ilmub uus riistvara – olgu see siis Apple’ilt või mitte – iFixit vastutab selle tĂĽkkhaaval lahti võtmise eest, et näidata meile, kuidas iga väike tĂĽkk seadmes on korraldatud.

Enamik tootekasutajaid ei oska seda tĂĽĂĽpi protsessi isegi nimetada, kuid just neile meeldib toote sisemisi komponente analĂĽĂĽsida vidin tõesti arvas, et kõik oli hämmastav. Ja see on selle teise inimrĂĽhma mõtlemine Bloomberg ja iFixit tulid kokku, et pakkuda mõneminutilist puhast tehnikat pakkuvat lõbu kõik tänaseks turule lastud iPhone’id.

Me jälgime iPhone’i mahalaadimist aasta-aastalt, kuid ehkki me pole sellega harjunud, ei saa me aru, millised on seadme suurimad muudatused. Kuid võib-olla pannes need kõrvuti, esimesest mudelist alates näeme, mis on selle kĂĽmne aasta jooksul muutunud või mitte.

Esimene iPhone (vasakul) ja iPhone 8 (paremal)Esimene iPhone (vasakul) ja iPhone 8 (paremal) | Läbi Bloomberg

Asjade alguses on originaalsel iPhone’il näha väga suurt liitiumioonaku, mille maht on 1400 mAh. Sel ajal väitis Apple, et seade kestab vestluses kuni 8 tundi, 6 tundi veebi sirvib, 7 tundi video taasesitab või 24 tundi heli taasesitab – kuid nagu me teame, on ajad praktikas ĂĽsna erinevad.

Vasakus ĂĽlanurgas näeme tagasihoidlikku 2-megapikslist tagakaamerat, ilma LED-välklita, millega need suurepärased fotod on tehtud … toona muidugi mobiiltelefonide jaoks.

Ăślejäänud esimese iPhone’i komponendid on kaitstud, kuid teame, et see on varustatud 4GB, 8GB või 16GB salvestusruumiga, ARM11 412MHz protsessoriga, ainult 128MB RAM-iga ja PowerVR MBX Lite graafikaprotsessoriga.

Mis puutub ĂĽhenduvusse, siis teie väikesel on Bluetooth 2.0 ja Wi-Fi 802.11b / g ning kiip – midagi kindlasti puudu – EDGE (2G) mobiilsidevõrk.

Sina suur 3,5-tolline ekraan resolutsiooniga 320 × 480 pikslit ja allpool on meil esimene käivitusnupp, endiselt mehaaniline. IPhone on varustatud laialivalguva 30-kontaktilise pistikupesaga, lisaks 3,5 mm kõrvaklappide pesale.

Kui asetada iPhone 8-ga kõrvuti, nägime muutust: uusimal Apple’i seadmel on nĂĽĂĽd õhuke 1812mAh aku ja tagumine kaamera, mis on läbi teinud 12-megapikslise väikese näpistamise (siin sarkasm). Ka salvestusruum on palju paranenud ja mahutab nĂĽĂĽd kuni 256 GB.

2GB RAM ja kuuetuumaline A11 Bionic kiip saavutavad muljetavaldavaid tulemusi ning ühenduvuse mõttes on seadmel Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11a / c ja Advanced LTE. Jätkates 2012. aastal aset leidnud muudatusi, on selle toiteallikaks Lightning pistik, tal on mahtuvuslik käivitamisnupp ja nagu teada, pole sellel eksklusiivset kõrvaklappide väljundit.

IPhone 3G (vasakul) ja iPhone 3GS (paremal) sisustusIPhone 3G (vasakul) ja iPhone 3GS (paremal) sisustus | Läbi Bloomberg

Nagu ülal näete, on iPhone 3G ja 3GS korraldus väga erinev sellest, mida me täna näeme. Komponentide paigutus, nagu me seda täna näeme, algab ainult iPhone 4-st.

Isegi kui olete kogu seda lugu meiega aastate jooksul jälginud, tasub kĂĽlastada seda lehte, kus on lisaks sisikonnale ka lisateavet, sealhulgas nende vastavaid väljaandmiskuupäevi, hindu ja palju muud – jookse sinna, Te ei kahetse seda.

MacRumorsi kaudu