Portugali elektroonikaseadmete turg kasvas 2014. aastal

Riiklik elektri- ja elektroonikaseadmete registreerimise assotsiatsioon (ANREEE) näitas, et 2014. aastal pandi Portugali turule kokku 62,68 miljonit elektri- ja elektroonikaseadet. See näitaja on 6,2% kasv võrreldes eelmise aastaga.

ANREEE jaoks on see turu jaoks positiivne näitaja mitte ainult saavutatud tulemuste tõttu, vaid ka seetõttu, et Portugali elektri- ja elektroonikaseadmete turg on kasvanud juba teist aastat järjest.

Ühing ei avaldanud oma avalduses konkreetseid numbreid tootekategooriate kohta, kuid tõstis esile häid tulemusi, näiteks 2014. aastal ligi 50% kasvanud LED-valgustuse abil. Seevastu teleturg kahanes 6,5%.

Eelmise aasta lõpus registreeris elektroonika- ja elektriseadmete müüki 1680 ettevõtet, kuigi sisse- ja väljavoolude tasakaalu ei olnud: 146 üksust lõpetasid tegevuse, kuid paljud alustasid müüki Portugali territooriumil.

ANREEE sõnul on börsiettevõtted väga riiklikud ja asuvad peamiselt Lissaboni, Porto ja Aveiro linnaosades. Välismaal on registreeritud ainult 56 organisatsiooni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi