Qualcomm on nõudnud, et Hiinas keelataks iPhone’i tootmine ja mĂĽĂĽk

Kui te arvate, et võitlus on Qualcomm ja Apple andis juba selle, mida ta pidi andma, istus selle uudise kuulamiseks: kiibitootja esitas väidetavalt Hiinas Apple’i vastu kohtuasja vältida iPhone’i mĂĽĂĽki ja tootmist selles riigis, nagu Bloomberg.

29. septembril Pekingi intellektuaalomandi kohtule saadetud dokumentidest selgub, et Qualcomm on kaebanud väidetavat patendirikkumist ja taotlenud ettevaatusabinõusid.

Juriidiline lollus pidi tootjaid tõeliselt vihastama, kuna pressiesindaja tuli uusi rĂĽnnakuid kommenteerima, öeldes, et “Apple kasutab Qualcommi valmistatud tehnoloogiat nende eest maksmata”. Ta viitab kolmele olulisele patendile, mis hõlmavad energiahaldust ja tehnoloogiat Puudutage 3D, mida kasutatakse iPhone 6s ekraanil ja uuemal.

Qualcomm iPhone 7

Ettevõte on olnud selles sasipunktis pikka aega, käimas on palju kohtuasju; vähemalt kahel oli Apple’i jaoks juba õnnelikud lõpud. Enamik vaidlusi olid aga peamiselt väidetavalt monopolist ja inflatsioonitaseme tõusust autoritasu tegi Apple Qualcommi vastu.

Võib-olla on “verevalgusega” kiibitootja mitu väidet patendi rikkumise kohta tagasi löönud ja see pole erinev; taotlus Apple’i nutitelefonide tootmise ja mĂĽĂĽgi keelamiseks võib aga täitmata tulemusel tuua ĂĽtlemata kaotusi. Nimelt, arvestades, et Hiina on koht, kus toodetakse enamikku iPhone’i komponentidest ja kus seade ise on kokku pandud, kujutage ette tohutut kahju, mis sellega kaasneks.

Neile, kes arvasid, et seebiooper on läbi, näib, et see lugu pakub mangale siiski piisavalt kangast.

9to5Mac kaudu