France Telecom peab viivitamatult mĂĽĂĽma oma positsiooni Sonaecomis

Sonaecomi kasum kasvas esimeses kvartalis 24,3%

Selle aasta esimese kvartali jooksul saavutas Sonaecom 202,5 ​​miljoni euro suuruse käibe, mis oli 6,2% väiksem kui eelmise aasta samal perioodil, kajastades teenindustulu langust – suurusjärgus 3,5% – ja seadmete mĂĽĂĽki, mis perioodil analĂĽĂĽsiti 29,8%.

Väärtpaberituru komisjonile saadetud aruandes selgitas Sonaecom, et seadmete müügi osas loetletud negatiivne areng peegeldab sisuliselt e-algatuse programmi lõppu. Optimuses kasvab seadmete müük sel perioodil.

Sonaecomi kasum kasvas omakorda 17 miljoni euroni, 24,3% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. EBITDA ulatub 60,3 miljoni euroni.

Selle aasta esimese kolme kuu jooksul näitavad arvud ka seda, et Sonaecom investeeris 8,7% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil, mis oli mobiilsideärisse suunatud tugevdamine, kas kolmandate osapoolte infrastruktuurile toetumise vähendamiseks või 4G juurutamiseks. Ajavahemikus jaanuarist märtsini oli operatiivne kapitali maht 25,6 miljonit eurot.

Optimuse kliendibaas pĂĽsib stabiilsena

Ajavahemikus jaanuarist märtsini püsis Optima kliendibaas, Sonaecomi põhivara, stabiilsena ja kasvas vaid 0,1% enam kui 3,6 miljoni abonendini, ehkki ettevõte oli vaadeldava kolme kuuga kaotanud netopõhiselt 29 500 abonenti.

Ettemakstud teenused domineerivad jätkuvalt (ligi 2,4 miljonit), kuigi ettevõte kasvab järelmaksuga abonentide arv. Tuluandmed moodustasid 31,3% koguarvust, samuti ilma suuremate erinevusteta võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kuu keskmine tulu kliendi kohta vähenes 4,9% 12 euroni.

Analüüsitaval perioodil saavutas Optimus 131,5 miljoni euro suuruse käibe, mis on 4,3% väiksem kui eelmise aasta esimesel kolmel kuul. Teenuste tulud langesid 4,8%.

Püsitegevuses teenis ettevõte 53,4 miljonit eurot, 2,3% vähem kui eelmisel aastal ja siin klientide arv langes. Operaatorid kaotasid 8,8% juurdepääsu 363 965 abonendile.

2012. aasta strateegiliste väljavaadete ja valdkondade osas tõstis ettevõte esile 4G võrgu arendamist ja infosüsteemide valdkonna rahvusvahelist laienemist, milles paistab silma eelmisel kuul Connectiv Solutionsi sellel turul omandanud WeDo Technologies. , tugevdada positsiooni ja suurendada äritegevust.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira