Steve Wozniak: “Sa pead leidma väljapääsu Facebookist”

Läheme faktide juurde: Steve Wozniak Ei usu Facebookja tal polnud aega seletada. Pärast liitumist eelmisel aastal kuju saanud kampaaniaga #deleteFacebook on Apple’i asutaja taas vajutanud klahvi, et inimesed peavad leidma viisi sotsiaalvõrgustikust Mark Zuckerbergist lahkumiseks.

Wozit intervjueeris hiljuti ĂĽks Ameerika meelelahutussait TMZ ja ta oli piisavalt kategooriline, et väita, et privaatsuse puudumisest Zuckerbergi platvormil ei olnud enamikul inimestel mingit kasu, viidates sellele, et Facebook peaks pakkuma kasutajatele liitumisvõimalust, mis pakub “täiendavat turvakihti”.

Inimesed arvavad, et neil on privaatsuse tase, mida pole olemas. Sest nemad [o Facebook] kas sa ei anna mulle valikut? Lubage mul maksta teatud summa, et hoida oma andmeid turvalisemaks ja privaatsemaks kui kõik, mis reklaamijatele saadetakse.

Kuigi Facebooki tegevjuht rõhutas ettevõtte jõupingutusi kasutajaandmete turvalisuse tagamiseks, ei usu Woz, et pärast sotsiaalvõrgustikke ja klientide privaatsust ümbritsevate vaidluste algust on palju muutunud. Seega on ainus viis oma isikliku teabe turvalisuse tagamiseks platvormilt täielikult lahkumine.

Inimesi on mitut tüüpi ja mõne jaoks on Facebooki eelised väärt privaatsuse kaotamist. Kuid paljudele inimestele, nagu mina, on minu soovitus järgmine: peate leidma tee Facebookist välja.

KĂĽsimusele, kas elektroonilised seadmed, mida me igapäevaselt kasutame, “kuulavad meid”, tunnistas Woz, et on ka selle pärast mures, kuid ei usu, et selle peatamiseks on mingeid võimalusi.

Ma olen mures, sest teil on vestlus, mis teie arvates on privaatne … Te ĂĽtlete sõnu, mida ei tohiks kuulda [por outras pessoas], sest te ei oodanud seda. Kuid peaaegu pole võimalust peatuda.

Kuigi Facebooki uuritakse jätkuvalt selle kohta, kuidas ta kasutajaandmeid käsitseb, läheb Apple vastupidist rada ja avaldab oma privaatsuspoliitika, mis on inspiratsiooniks ka teistele tehnikahiiglastele, näiteks Hiina Huaweile.

Gizmodo kaudu