Trump kuulutas välja uue maksuringi, mis võib mõjutada kõiki Apple’i tooteid

Seni PT eelarvepoliitika Donald Trump, mis koosneb põhimõtteliselt kokku pandud ja imporditud rasketest toodetest Hiina, suri Apple’i tootest – mõni kuu tagasi kehtima hakanud uus 25% maks mõjutas vaid väheseid tarvikuid ja laadijaid. NĂĽĂĽd näib, et metsaline võtab selle veelgi tugevamaks.

Ameerika Ăśhendriikide president teatas sellest alates sellest päevast 1. septemberHiinast imporditud tootekategooriate uuele ringile kohaldatakse a 10%. Uus kategooria hõlmab põhimõtteliselt kõiki mĂĽĂĽriosariigi tooteid, mida eelmine maks ei hõlmanud; see tähendab, et kui see lubadus täidetakse, on kõigil Hiinast USA-sse imporditud toodetel kuu aja jooksul täiendavad maksud – ka Apple’ilt.

[…] läbirääkimiste ajal hakkab USA 1. septembril kehtestama väikese 10-protsendilise täiendava tariifi ülejäänud 300 miljardi dollari kaupadele Hiinast meie riiki. See ei hõlma 250 miljardit dollarit, mis võeti juba 25%

Pole selge, milline Apple’i toode uuele tasemele langeb, kuna Trumpi teade on tavaliselt ebaselge. Isegi siis, kui president rääkis “kõigist toodetest, mida pole maksustatud”, usuti nii iPhone, iPad, Mac, Apple’i kell, HomePods, AirPodid, Apple TV ja kõike muud, mida võite ette kujutada, et kook sisse saab.

Turul on aimugi: Trumpi teadaandest alates on Apple’i aktsiad langenud ĂĽle 2%, kaotades (ajutiselt või mitte) pärast eelmise teisipäeva ettevõtte fiskaaltulemuste väljakuulutamist saadud kasumi.

Uudis on veel ĂĽks tõusulaine Apple’i “fiskaalsest halbast õnnest”: mõni nädal tagasi palus ettevõte ametlikult USA valitsuselt uue maksuvabastust. Mac Pro, Valmistatakse Hiinas ja tema hobune eemaldati kiiresti vihma eest, kui Trump ise sisemisest taotlusest keeldus säutsuma. Hiljem teatas ettevõte plaanist jätkata tulevaste arvutite ehitamist Ameerika pinnal, kuid pole projekti kohta ĂĽksikasju jaganud.

NĂĽĂĽd on veel oodata, kas Trumpi teade on lihtsalt (rohkem) jama või kas see on tõsi – ja kui jah, siis milline on Apple’i vastus. Mitu kuud tagasi USA kaubandusesindajale Robert Lighthizerile saadetud kirjas teatas ettevõte, et presidendi pakutud maksureformid mõjutavad kõiki selle tooteid ja vähendavad Apple’i majanduslikku panust riiki, kuid ei selgitanud, kuidas sellega hakkama saada. muutustega.

Siis peame ootama. Kas heidame pilgu iPhone’ile ikka veel kallim?

Cult of Maci kaudu