Tume režiim jõuab ka Google Keepi ja Google'i kalendrisse

Tume reĹľiimi analĂĽĂĽsitakse “suurendusklaasi all”: tume reĹľiim on midagi enamat kui lihtsalt esteetiline võimalus. Tea kasu

Kas pime reĹľiim on “reĹľiim”, mis on siin peatumiseks, või midagi tõesti kasulikku? Tumedama kuvareziimi eelistest on palju räägitud, eriti kuna Apple tutvustas seda iOS 13-s ja et Google teatas, et see tuleb Androidi, ja juba on palju tehnoloogiaettevõtteid, kes pakuvad võimalusi veebisaitidel, rakendustes ja seadmetes.

Kas reĹľiimi kasutamine aitab lisaks kuvari “säästmisele” nutitelefoniks või sĂĽlearvuti aku säästmiseks? Arvestada tuleb mitmete teguritega ja peamine on seotud ekraaniseadmete tĂĽĂĽbiga, millel tumedat reĹľiimi kasutatakse.

Energia tõeliseks kokkuhoiuks peate kasutama OLED-ekraaniga seadme režiimi. Vastupidiselt sellele, mis juhtub LCD-ekraanidega, kus iga piksel koosneb vedelkristallidest, mille värvitoonide tootmiseks on vaja läbida taustvalgust, söödetakse OLED-s iga pikslit teatud viisil.

Mikroskoobi all vaadatud OLED-ekraan “data-title =” Mikroskoobi all vaadatud OLED-ekraan – pimedas reĹľiimis analĂĽĂĽsitakse “luubi all”: Tume reĹľiim on midagi enamat kui lihtsalt esteetiline võimalus. Uuri eeliseid – SAPO Tech ”> OLED-ekraani vaadatakse mikroskoobi all

Esimest tüüpi ekraanil on tarbitud energia ette valgustatud valguse toitmiseks. Teises saab iga piksli valguse välja lülitada. OLED-ekraanides on pime režiim mõeldud pikslite valguse täielikuks väljalülitamiseks ja mitte ainult nende heleduse vähendamiseks. Lisaks on iga värvi OLED-ekraanil erinev energiakulu, tumedamad toonid kulutavad heledamatest oluliselt vähem.

Mis on pimedas režiimis energiasääst?

2018. aastal teatas Google Androidi operatsioonisüsteemi arendajatega peetud ettekandes, et on tõendeid selle kohta, et kõige pimedam režiim säästab nutitelefonide aku kestvust, võrreldes OLED-ekraaniga nutitelefoni, Pixeli ja LCD-ga nutitelefoni iPhone 7 tarbimist näitab kokkuhoid keskmiselt umbes 63% maksimaalse heleduse korral.

Mountain View’i hiiglaslike järelduste hulgas on värvide mõju kĂĽsimus. Seega ei tarbi must isegi maksimaalse heleduse korral peaaegu ĂĽldse energiat, samal ajal kui valge kulub kõige rohkem, eriti maksimaalse heleduse korral.

Nutitelefonide akutarbimise haldamisele spetsialiseerunud Põhja-Ameerika ettevõte Mobile Enerlytics sai inspiratsiooni Google’i läbiviidud testist ja otsustas ka midagi ette võtta, testides Androidi tumereĹľiimi OLED-ekraaniseadmetes koos kõige populaarsemate rakendustega.

Testi tulemused näitavad, et kõige pimedama režiimi kasutamine võib vähendada energiatarbimist stsenaariumides, kus valgustus on maksimaalne. Kokkuvõttes tähendab see 5,6–44,7% kokkuhoidu aku kasutamisel.

Ja OLED-ekraaniga Apple’i nutitelefonis? Isegi enne pimedas reĹľiimis jõudmist iOS 13-ni otsustas Apple Insideri portaal testida iPhone X-i maksimaalse heledusega, kasutades ekraani värvide ĂĽmberpööramiseks juurdepääsetavuse funktsiooni.

Pärast kolmetunnist katsetamist langes aku 100% -lt vaid 85% -le. Tavakasutuses langes aku drastiliselt, tõustes sama prooviperioodi jooksul 28% -ni. Üldiselt säästab akut umbes 60%.

Aga mõju visioonile?

Kuigi vähem “agressiivne” pimedas reĹľiimis heledus võib aidata mõnel inimesel paremat vaatamiskogemust, ei kehti sama kõigil juhtudel.

Näiteks leiti 2013. aastal avaldatud uuringust, et astigmatismiga inimestel võib olla probleeme esitatava sisu lugemisega. Sel juhul võib kasutaja, kellel on kõnealune nägemisprobleem, märgata, et valged tähed hakkavad mustal taustal kaduma. Lisaks ütleb teine ​​akadeemiline väljaanne 2017. aastast, et uuringus osalejad saavad paremini lugeda öösel, vähese valguse tingimustes, kui nad ei kasuta pimedat režiimi.