contador gratis Saltar al contenido

Ühendkuningriigi ja Huawei vaheline 5G võrgu leping on “kindel otsus” ja seda ei tohiks uuesti kaaluda

Ühendkuningriigi ja Huawei vaheline 5G võrgu leping on "kindel otsus" ja seda ei tohiks uuesti kaaluda

Selle aasta jaanuaris jõudis Suurbritannia Huawei’ga kokkuleppele 5G-võrgu ehitamiseks Suurbritannia pinnale. Vaatamata Ameerika valitsuse esialgsele survele on nüüd rohkem kindlust, et Boris Johnsoni juhitav riik säilitab oma positsiooni ja esialgsest otsusest muudatusi oodata ei ole.

Reutersi andmetel andis garantii välisministeeriumi juhi diplomaatilise talituse juht Boris Johnson. Samuti alaline sekretäri asetäitja Simon McDonald ütles, et “Hiina on Ühendkuningriigi väga oluline partner” ja leidis, et “Huawei otsusega on võimalik jätkata ja teil on strateegilised sõltumatud suhted, mida olen arutanud”.

Seadusandjatega rääkides ja küsimusele, kas ta soovitab ministril oma positsiooni Huawei juures muuta, tuletas Simon McDonald meelde, et „Valitsus on otsustanud investeerimist jätkata, kuid väga rangetel tingimustel”. “Niipalju kui ma tean, on see kindel otsus ja seda ei kaaluta uuesti,” ütles ta.

Sel ajal andis valitsus Huaweile rohelise tule, kuid kehtestas piirangud mehhanismi loomiseks, et hoida telekommunikatsiooni tuginemast teatud tehnoloogiaettevõtetele. Samamoodi võib see takistada brändil endal juurdepääsu võrgu olulistele aladele. Nn kõrge riskiga ettevõtetel, näiteks Huawei, on võrgutundlikest tuumadest eemaldamise kõrval madalaima riskiga sektsiooni osakaal maksimaalselt 35%.

Kuid miks tegi Suurbritannia selle otsuse? Riik usub, et Huawei täielik keelustamine tähendab seda, et piirkonnal on 5G-võrgu arendamisel raskusi, mis näitab, et sellel on tehnoloogilised vahendid, mis on vajalikud riigi kaitsmiseks võimalike spionaažiolukordade eest. Otsusega võidakse säilitada 5G status quo Ühendkuningriigis, kuna ükski Ühendkuningriigi telekommunikatsioonioperaator pole avaldanud kavatsust kasutada viienda põlvkonna mobiilsidevõrkude keskmes Huawei toodetud tehnoloogiat.

Pärast Suurbritannia valitsuse otsust teatas Huawei veebruaris, et valib Prantsusmaa oma esimese 4G- ja 5G-võrgu seadmete tehase ehitamise kohaks Euroopas. Investeering on rajatise ehitamise esimeses etapis 200 miljonit eurot, mis võimaldab luua 500 töökohta.